Erdoğan'ın Sahneye Çıkarttığı Çocuk, Kılıçdaroğlu İçin "Hain" Dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'daki toplu açılış töreninde sahneye çıkarttığı bir çocuk, Kemal Kılıçdaroğlu'na "Hain" dedi.

Erdoğan, Trabzon'da toplu açılış törenine katıldı ve törende bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından bakanlarla birlikte temsili bir kurdele kesme töreni gerçekleştirildi.

Bu tören esnasında Cumhurbaşkanı, izleyiciler arasında yer alan bir çocuğun sahneye çıkarılmasını istedi.

Görevlilierin yardımıyla sahneye çıkarılan çocuk bir süre Erdoğan'a sarıldı ve ardından da kalabalığa doğru konuşmaya başladı.

Erdoğan'ın uzattığı mikrofunu, "Mikrofonu verin" diyerek alan çocuk, "Arkadaşlar, Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain, hain" dedi.

Sahneye çıkarken Erdoğan'a karşı asker selamı da veren çocuk, "Burada adam, en iyi adam. Ona oyunuzu verin" diyerek Erdoğan için oy da istedi.

CHP'den kınama

CHP Genel Merkezi, Twitter'da yaptığı paylaşımda "Çocukları kirli siyasetinize alet etmeyin, onları bölmeyin, Türkiye'nin evlatlarını artık rahat bırakın" ifadelerine yer verdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kınadı.

CHP, paylaşımında çocuğun konuşmalarının yer aldığı video da yer verdi.

Yaşananlardan sonra pek çok CHP yöneticisi ve milletvekili de Erdoğan'a tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Ne hale düştünüz. 10 yaşındaki çocuktan medet umar hale geldiniz. Söyleyecek sözünüz yok çocukları kullanıyorsunuz. Zavallısınız" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Erdoğan için "Gücünü kaybettikçe kontrolü kaybediyorsun, İtibarı kaybettikçe de nezaketi kaybediyorsun" diye yazdı.

Kutuplaşma ve kışkırtma siyasetini çocuklar üzerinden yapılmasından daha büyük bir ayıp olamayacağını belirten Altay, Erdoğan'ı kınadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabında yaşananlarla ilgili "Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi" yorumunu yaptı.


VİDEO LİNK

Kaynak: BBC TÜRKÇE