Galatasaray'dan TFF'ye Yayın İhalesi Resti

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, TFF ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

Divan Kurulu toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Burak Elmas, TFF yönetimini istifaya davet ederek, "Galatasaray geri dönüşü olmayan bir mücadelenin içine girmiştir. TFF'nin yarından itibaren o koltukları terk etmelerini acil olarak talep ediyoruz. Makamlar şereflidir, fakat asıl olan makama şeref katmaktır. Yapamıyorsanız gideceksiniz." ifadelerini kullandı.

"OYUN ADİL OLDUĞUNDA KAZANAN GALATASARAY OLACAK"

"Bir takım odakların kötü niyetli oyunlarına karşı Galatasaray'ı korumanın tek yolu, camiamızın kenetlenmiş olarak duruş göstermesidir. Sizlerin desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Oyun adil olduğu zaman kazanan Galatasaray olacaktır. Fakat bugünkü şartlarda oyun adil değil. İlk defa 5 maç üst üste kasıtlı şekilde bir kulübe operasyon yapıldığına şahit oldum.


"UTANCI ÇIKANLARIN ARTIK UTANMA VAKTİ GELDİ"

Kitaplarından utancı çıkaranların artık utanma zamanı gelmiştir. Biz yolumuzda tek başımıza kalsak da bunlarla mücadele edeceğiz. Biz oyuna gelmedikçe adaletsizliklerini, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da artırdılar. Bataklıkta yapılacak mücadele herkesi o bataklığa sürükleyecektir. Galatasaray'ın mücadelesi, o bataklığı kurutmaktır.


"GEREKİRSE YAYIN HAVUZUNDAN ÇIKARIZ"

Galatasaray geri dönüşü olmayan bir mücadelenin içine girmiştir. TFF'nin yarından itibaren o koltukları terk etmelerini acil olarak talep ediyoruz. Makamlar şereflidir, fakat asıl olan makama şeref katmaktır. Yapamıyorsanız gideceksiniz. Bizim bir tek Cumhuriyetimiz var. O da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Çanakkale'de şehit vermiş bir camiayı devletle karı karşıya getirmeye çalışanlar hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Galatasaray her daim devletine bağlı olmuştur. Gerekirse tüm kulüplerle konuşarak, naklen yayın ihalesinden çıkma kararlılığımızı ortaya koyacağız."


Kaynak: NTV