İstanbul Boğazı Gemi Trafiğine Kapatıldı

İstanbul Boğazı, tanker arızası nedeniyle gemi trafiğine kapatıldı.

Romanya’nın Köstence Limanı'ndan hareket eden 114 metre uzunluğundaki Ahmet Telli isimli tanker, İzmit Limanına gitmek için saat 11.30 sıralarında İstanbul Boğazı'na girdi. Gemi, Keçili koyu mevkiinde makine arızası verdi. Gemi kaptanı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yardım talebinde bulundu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma-10, Kurtarma-7 römorkörleri ile KEGM-5 botu ve kılavuz kaptan yönlendirildi. İstanbul Boğazı gemi trafiği askıya alındı. Makine arızası veren gemi klavuz kaptan ve kurtarma römorkörleri eşliğinde güvenli bölgeye çekilme işlemeleri devam ediyor. 

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN TANKER ARIZASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevki'inde "Ahmet Telli" isimli tankerin arıza yaşaması ile ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevki'inde Ahmet Telli isimli tankerin makine arızası yaşaması nedeniyle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kurtarma römorkörleri ve Sahil Güvenlik ve Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından müdahale edilmektedir. İstanbul Boğazı gemi trafiği, çift yönlü olarak askıya alınmıştır." denildi.


Kaynak: Milliyet