Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Adaylığı Hakkında "İttifak Kabul Ederse Onur Duyarım" Dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İttifakı'ın onayıyla Cumhurbaşkanı adayı olabileceğinin sinyalini verdi.

Yazan: İrem Kalbişen

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın kabul etmesi durumunda Cumhurbaşkanı adayı olabileceğinin sinyalini verdi ve "İttifak kabul ederse sorun yok," dedi.

Haber Global kanalında Az Önce Konuştum isimli programa katılan Kılıçdaroğlu "Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?" yönündeki bir soruya "İttifak adına konuşamam ama ittifak da bunu kabul ederse onur duyarım," cevabını verdi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in başbakan olmayı istediğini açıklaması üzerine de konuşan Kılıçdaroğlu, Akşener'in başbakanlığa yakışacağını söyledi.

Adaylık konusunun Millet İttifakı'nda hiç konuşulmadığını belirten Kılıçdaroğlu, kendilerinin demokrasiyi savunduklarını ve bu yüzden de bir araya gelerek istişare sonucunda karar alacaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı hakkındaki bir soruya ise bu kişilerin başarılı birer belediye başkanı olduklarını bu yüzden devam etmesi gerektiklerini düşündüğünü fakat bu konuyu ittifak ortaklarıyla konuşmadıklarını belirtti.

Kaynak: BBC News